Cin Lee Restaurant


Çin Lee Nişantaşı’nda 1 ay kadar önce açılmış bir restoran. Restoranın uzun uzun oturulup yemek yenecek yerden çok girip birşeyler yenip çıkalacak havası var, Beyoğlu’ndaki Çin Büfeyi andırıyor biraz. Asya ve özellikle Çin yemeklerine merakım yüzünden bu yeri ziyaret etmem fazla zaman almadı.

Restoran sahipleri ve mutfakta çalışanların hepsi Çinli, sadece garsonlar Türk. İçeride 12 tane kadar masa var, ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mutfağın restorandan duvarla değil camla ayrılmış olması oldu. Bu sayede mutfakla yemeklerin pişirilmesini canlı olarak seyredebiliyorsunuz.

Ben gittiğim birkaç seferde wonton çorbası, sebzeli çorba, limonlu tavuk, sebzeli tavuk gibi şeyler yedim. Wonton çorbasını beğendim herkese tavsiye ederim. Çorbanın içine koydukları wonton’lar yani mantılar çok lezzetli. Bu çorbaya yapılması gerektiği gibi nefis bir koku veren az susam yağı koymuşlar. Bunun dışında çorba suyunun üzerinde kıyılmış taze soğan var. Yemeklerin yanında maalesef Türkiye’deki Çin lokantalarında yaygın olarak rastladığımız pul biber ve yağ karışımını getiriyorlar. Halbuki Singapur ve Hong Kong’taki restoranlarda usul acı biberleri ince ince doğrayıp tuzlu ve pirinç sirkesi içine koymak, bizde de böyle yapılmasını tercih ederdim.

Bunun dışında yediğim diğer yemeklerde oldukça lezzetli idi. Çin Lee Restaurant’ta yemeklerin lezzeti Chinese In Town ya da Sushico gibi restoranların lezzetinden az değil. Çin yemeğinin Türkiye’de muhtemelen en iyi yapıldığı Hilton otelindeki Dragon Restaurant’a henüz gitmedim ama Çin Lee Restaurant’taki yemeklerin lezzetinin Türkiye’deki ortalama Çin restoranlarının üstünde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Çin Lee Restaurant’ta fiyatlar genel olarak hesaplı. Kişi başı içecek dahil 15-20TL arası hesap gelecektir. Ayrıca 9 ile 11 TL arasında değişen içeceğin de dahil olduğu fiks menü seçenekleri de var.

Giderseniz tavsiye edeceğim yemekler wonton çorbası, udon çorbası, limonlu tavuk ve karışık sebze olur.

Telefon: 0212 296 88 11
Adres: Rumeli Caddesi 69/A Nişantaşı İstanbul

View Larger Map

Reklamlar


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s