Namli Rumeli Koftecisi


Sirkeci’de Nimet Abla milli piyango gişesinin yanından girilen sokağın içinde Namlı Rumeli Köftecisi. Bu sokakta zaten hep lokantalar var. Namlı Rumeli Köftecisi de küçük bir dükkan, içinde belki 15-20 kişi oturabiliyor, dışarıda sokakta ise 7-8 masa daha var, görünümü ile tam bir esnaf lokantası. Tam öğle saatinde giderseniz dikkat çok kalabalık oluyor ve köfte yemek için 1 saate kadar bekleyebiliyorsunuz.

Namlı Rumeli Köftecisinin köfteleri gerçekten lezzetli. Sahibi Balkan göçmeni ve Rumeli usulü köfte yapıyor. Diğer lezzetli köfteciler gibi burası da köfteye bir miktar ekmek katıyor, ekmeksiz köfte yemek istiyorsanız hamburgeciye gidebilirsiniz 🙂 Namlı’yı pekçok damak lezzeti sahibi en iyi köfteci olarak tanımlıyor bu görüşe ben katılmıyorum. Daha lezzetli köfte yapan yerlere örnek vermek gerekirse benim damak zevkime göre Beyoğlu’nda bulunan Köfteci Hüseyin’in ya da Eskişehir’de tren garı civarında bulunan köftecileri söyleyebilirim. Bu bahsettiğim köfteciler köfteyi biraz daha fazla baharatlı ve daha sulu yapıyorlar, bu da benim damak zevkime daha uygun.

Köftenin yanında olmazsa olmazlar piyaz ve irmik helvası Namlı Rumeli Köftecisinde de var. İrmik helvası burada gerçekten enfes, daha lezzetlisini başka yerde yediğimi hatırlamıyorum.

Namlı Rumeli Köftecisinde fiyatlar çok uygun, Istanbul’da bu lezzette köfte, piyaz ve irmik helvasını yiyeceğiniz başka yer yoktur.

Telefon: 0212 5112196
Adres: Ankara Cad. Hocapaşa Sok. No:9-11
Sirkeci İSTANBUL
Internet adresi: http://www.namlirumelikoftecisi.com

View Larger Map

Reklamlar


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s