Asmali Canim Cigerim

Beyoğlu Asmalımescit’te bulunan Canım Ciğerim 2002 yılından bu yana hizmet veriyor ve lezzetli Mersin usulü ciğer ve çöpşişi İstanbul’a getiriyor.

Canım Ciğerimin sahibi İlhan Usta (Özkan) günde 20-25 kilo ciğer sattığını söylüyor. Mekanın kalabalığını ve trafiğini görünce buna inanıyorsunuz. Bu da iyi birşey, Canım Ciğerim’de her zaman yediğiniz etin taze olmasını sağlıyor.

Canım Ciğerim’de öncelikle masanızı nar ekşili ezme, közlenmiş soğan, biber, domates, taze maydanoz, taze roka ve taze nane ile donatıyorlar. Tüm bunlar için ayrıca ücret ödemiyorsunuz. Mevsimine göre zaman zaman taze turp ya da taze soğan da olabiliyor. Masanıza tüm bunlar gelince zaten ilk olarak gözünüz doyuyor. Önden gelen mezelerden özellikle nar ekşili ezme ve közlenmiş soğan çok lezzetli. Ezme taze domates satırla kıyılarak taze taze hazırlanıyor. Közde soğanda da soğanlar biraz öldürülmüş ve acılığı gitmiş olarak geliyor. Lavaş ekmeği de İlhan Usta kendilerinin memleketlerinden gelen unu kullanarak hazırladıklarını söylüyor.

Et olarak şiş, ciğer ve tavuk seçenekleri var. İçlerinde tavsiye edeceğim özellikle şiş olur. Şişi dana eti kullanarak yapıyor Canım Ciğerim, her şişe 1-2 parça da koyun kuyruk yağı takılmış. Canım Ciğerim’in ciğeri de güzel ama açıkçası çöp şiş çok daha lezzetli geldi bize.

Son olarak yenmeden gidilmemesi gereken şeylerden biri de künefe. İstanbul’da yapılan en iyi künefelerden biri Canım Ciğerim’de yapılıyor, kesinlikle yemenizi tavsiye ederim.

Canım Ciğerim’de fiyatlar son zamanlarda mekanın popülaritesinin artmasıyla biraz artmış ama yine de makul. Bir porsiyon ete (10 şiş et ya da ciğer) yazının yazıldığı tarihte 15TL ödüyorsunuz ki buna tüm yeşillikler ve ezme de dahil. Künefenin ücreti 6TL. Canim Ciğerim geceyarısına kadar açık, içki servisi yok. Servis öğle saatlerinde biraz aksıyor, az kalabalık bir zamanda giderseniz daha iyi servisle karşılaşabilirsiniz.
Adres: Asmalı Mescit Mahallesi Minare Sok. No.1
Telefon: 0212 252 60 60
Internet adresi: http://www.asmalicanimcigerim.com
Reklamlar


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s