>Padisah Sofrasi

>

Şişli Adliyesi’nin yan tarafında bulunan Padişah Sofrası 1989’dan bu yana hizmet veriyor. İşletmecisi Ahmet Bey aslen Bayburt’lu. Girişte şişe geçirilmiş ve kızaran piliçler, kuzular, bıldırcınlar ve kelleler karşılıyor sizi ve içeride ne tip yemekler olduğu konusunda iyi fikir veriyor.

Padişah Sofrasının içi zevkli döşenmiş. Duvarlarda bol bol Kütahya çinileri kullanımış. Salonun ortasında bir akvaryum ortama ferahlık katıyor. Alt ve üst katta toplam 100 kişinin üzerinde oturma kapasitesi var.

Padişah Sofrasına evime fazla uzak olmadığı için 1-2 ayda bir gidiyorum. Bu sefer çeyrek kızarmış piliç ısmarladım. Padişah Sofrasında kızarmış piliç ve kuzu lezzet olarak bence ortalamanın az üstünde, buranın bana göre yıldızı iç pilavı. İç pilav etlerin yanında garnitür olarak veriliyor, ayrıca tek olarak da alınabiliniyor. Kızarmış pilicin yanında acılı şalgam suyu istiyorum, gönül böyle bir yerde ismine yaraşır şekilde hoşaf olmasını dilerdi.

Son olarak ise tatlı olarak fıstıklı kadayıf istedim. Kadayıfın malzemesi yerinde, ısırırken nefis bir tereyağı tadı alınıyor. Kadayıf Padişah Sofrası’nın kendi imalatıymış ama Diyarbakır’lı kadayıfçılarla yarışır lezzette.

Padişah Sofrası hesaplı bir yer ve içkisiz. Çeyrek kızarmış piliç 6.5TL, porsiyon kuzu çevirme 15.5TL, kişi başı 15-25TL hesap ödeyerek ayrılmanız mümkün.
Adres: Abide-i Hürriyet Caddesi No.259 Şişli İstanbul
Telefon: 0212 233 17 83
Internet adresi: http://www.padisahsofrasi.com/
Reklamlar


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s