>Kucuk Ev Cigborek Salonu

>

Küçük Ev Çiğ Börek Salonu İstanbul’da Tatarların yoğun olarak yaşadığı Şehremini’de. Semte girdiğiniz zaman bir anda etrafınızı çekik gözlü insanlar sarmaya başlıyor. Etraftaki dükkan ve sokaklarda Kırım’a ait şeyler görmeye başlıyorsunuz (örneğin Kırım Kokereççisi, Gaspıralı İsmail Sokak vb.)

Çiğ Börek Salonu’nun sahibi Salim Bey aslen Eskişehir’li. Yaptığımız sohbette annesinin Tatar olduğunu söylüyor. Küçük Ev Çiğbörek Salonu gerçekten de küçük bir yer, toplamda 3 tane masası var. Menü gayet basit: sadece çiğbörek ve ayran var. Salim Bey siparişi aldıktan sonra arka kısımdaki mutfağa geçiyor ve çiğböreği taze taze kızartıyor.

Gelen çiğböreğin görünümü enfes, hamur nar gibi kızarmış. Yediğiniz zaman içi de bol sorpalı (sulu) ve çok lezzetli geliyor, kıyması, soğanı ve karabiberi yerinde. Tek noksanı bana göre içi daha bol koyulabilir, ancak işyeri herhalde fiyatı düşük tutarak çiğböreğin içinden kısıyor. Küçük Ev Çiğbörek Salonu bana Tatar olan babaannem ve anneannemin yaptığı çiğböreklerin tadını verdi. Burada çiğböreğin tanesi 1TL.
Adres: Vezir Caddesi No.29 Odabaşı Çapa İstanbul (Başvekil Caddesini takip edip Vezir Caddesine girin, çiğbörekçi cadde üstünde sol kanatta)
Telefon: 0212 5857500
Reklamlar

2 Yorum on “>Kucuk Ev Cigborek Salonu”

  1. Anonymous dedi ki:

    >esas çiğbörekçi tarihi ve saf tatar olan salı pazarı içindekidir.kadir gecesi başbakan bile gelmiştir beğenip ertesi günü suriye devlet başkanına bile ikram etmiştir

  2. Anonymous dedi ki:

    >Ben burayı da Odabaşı Çiğböreği de sitenizden öğrenip Cerrahpaşa'ya yolum düştüğü zaman denedim.Odabaşı'nda karmakarışık bir ortamda, ayağımızın altında soda şişesi kolileri dolu olarak ve biraz da yağ kokusu duyarak çiğbörek yedik, lezzet olarak diğerinden çok farklı değildi. Tercihim Küçükev'den yana zira daha ferah, daha temiz ve sahibi çok daha ilgili ve güleryüzlüydü. Mutfağın arkada kapalı bölümde olması ortamı daha temiz yapıyor.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s