Erzurum Cag Kebabi Mecidiyekoy

NOT: Restoran kapanmıştır.

Mecidiyeköy’deki Erzurum Çağ Kebabı Nisan 2009’da açılmış, henüz çok yeni. Şu anda kendilerini tanıtma kaygısındalar bu yüzden bir altın promosyonu yapıyorlar. Her 11TL’lik harcamanıza 1 puan veriyorlar, 52 puan sonunda ise 1 gram altın hediye ediyorlar. Amaç çevrede bulunan esnafın haftada en az 1 kere cağ kebabı yemelerini sağlamak. Umarız başarılı olurlar ve Mecidiyeköy burada yapılan çok lezzetli cağ kebabından mahrum kalmaz.

Erzurum Cağ Kebabının sahipleri Erzurumlu. Cağ kebabında lezzeti belirleyen en önemli şey kullanılan etin kalitesi. Erzurum Cağ Kebabı Mecidiyeköy kullandığı kuzu ya da koyun etini Gayrettepe’deki Ertan Kasap’tan alıyor. Daha sonra et soğan, tuz ve karabiberle terbiye ediliyor ve dinlendiriliyormuş. Son olarak ise odun ateşi üzerinde kızartılarak cağ denilen küçük şişlerle servis ediliyor.

Erzurum Cağ Kebabı Mecidiyeköy’de önden lavaşlar ve cağ kebabına eşlik edecek ezme, soğan ve turşu geliyor. Lavaşlar çok ince, ezme de acılı ama tadı nefis.

Ardından cağ kebapları soğumaması için tek tek servis ediliyor. Cağ kebabı enfes. Erzurum’da yemesem de İstanbul ve Ankara’da pekçok yerde cağ kebabı yedim, bu yediğim en lezzetli cağ kebaplarından biri.

Son olarak Erzurum yöresinin klasiği kadayıf dolmamız geliyor. Erzurum Cağ Kebabı Mecidiyeköy kadayıf dolmasını Erzurum’da kadayıfçıların piri Muammer Usta’dan günlük olarak getiriyor ya da İstanbul’da bulunan ve Muammer Usta yanında yetişmiş Yiğit Balım’dan alıyorlarmış. Kadayıf dolması bol cevizli ve yumuşak, çok lezzetli.

Erzurum Cağ Kebabı Mecidiyeköy şu anda cağ kebabının en lezzetlisinin sunulduğu yerlerden biri. Umarız bu lezzet geçici değildir, bu lezzetlerini herzaman muhafaza ederler. Erzurum Cağ Kebabı Mecidiyeköy’de cağ kebabının porsiyonu 11TL, kadayıf dolması 5TL. Mekan pazar günleri hariç 6 gün açık.
Adres: Kervan geçmez Sokak No.3 (Mecidiyeköy merkezde Murat Muhallebi arkası, Akbank sol çaprazı) Mecidiyeköy İstanbul
Telefon: 0212 2179181

Reklamlar


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s