>Bizim Kofte

>Bizim Köfte’yi ziyaret etmemin en önemli sebebi Aksaray’da zamanında İstanbul’un en leziz köftecilerinden olan Mis Köfte’nin devamı olan bir yer olması. Zaten kuruluş tarihi olarak geçen 1967 tarihi de Mis Köfte’nin kuruluşuna karşılık geliyor. Mis Köfte’nin kurucusu Ferit Bey’di, Bizim Köfte’yi Ferit Bey’in oğulları işletiyor. Sanırım Altunizade dışında Fatih ve birkaç semtte daha Bizim Köfte varmış, muhtemelen Ferit Bey’in herbir oğlunun ayrı bir yeri var.

Bizim Köfte Altunizade’de Capital AVM’nin oldukça yakınında. Hoş bir yer, aydınlık ve ferah, bahçesi de var.

Bizim Köfte’de fiyatlar makul, köfte 8TL, kaşarlı köfte 9TL, piyaz 4TL, tatlılar 3.5-4.5TL.

Önce az mercimek çorbası ile başlayalım, çorbayı beğendim, kıvamı yerinde ve taze yapılmışa benziyor. Ardından piyaz, Trabzon ekmeğimiz, acı biber salçası ve körpe Gedelek turşu biberi geliyor. Piyaz ve turşu gayet güzel, üstelik piyazdaki yağ halis zeytinyağı. Bravo gerçekten, İstanbul’da piyazda zeytinyağı kullanan nadir yerlerden köftecilerden biri Bizim Köfte.

Hemen ardından köfte geliyor. Köftenin içinde pekçok iyi köftecinin yaptığı gibi hiç baharat yok, yalnız bana etin tadı biraz sıradan geliyor. Yanlış anlaşılma olmasın iyi bir köfte ama meşhur Mis Köfteci’nin devamı bir yerden daha lezzetli köfteler beklemiştim. Diğer meşhur köftecilerde etin lezzetli olması için pekçok et hayvanların daha doğal beslendiği Trakya, Afyon ya da Bandırma Yalova gibi yerlerden alır. Ayrıca yine lezzet için kıymaya kaburga eti katılır, sanırım Bizim Köfte’de böyle birşey yapmıyorlar ya da kötü bir günlerine geldik.

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Cad. No.5 Altunizade İstanbul

Telefon: 0216 651 71 38 / 651 71 39

Internet sitesi: http://bizimkofte.com/

Reklamlar

4 Yorum on “>Bizim Kofte”

 1. Anonymous dedi ki:

  >en güzel köfte bizim köfte..salih ay

 2. Anonymous dedi ki:

  >bencede en güzel köfte bizim köfte sibel acırgan mustafa acırgan

 3. Anonymous dedi ki:

  >en güzel bizim köfte nasil olsada hala ogluyuz:)almanyadan mümin sari

 4. Anonymous dedi ki:

  >Merhaba,Daha önce bir kez Bizim Köfte’ye gelmiştim ve geçen hafta Cumartesi bir yakınımla beraber geldim. Havanın güzel olması sebebiyle dışarda oturduk ve mekan olarak memnun kaldık diyebilirim.Fakat menü istediğimizde yenileme yapıldığı için menü olmadığını söylendi, garson sipariş için kendisi bilgi verdi. İki porsiyon köfte (ki tabakta 2 köfte , patates ve biber mevcut) , iki içecek ve piyaz için ödediğimiz hesabın 70 TL olmasına şaşırdık ve menünün verilmeyişi , zengin bir tabak olarak bir ikram olmaması nedeniyle kurumun bu yaklaşımından hiç hoşlanmadık.Menünün verilmeyişinin sebebi fiyatların bilinmemesi için midir? Aynı zamanda yemek sunuş biçimi olarak herhangi bir özellik olmayışına rağmen alınan hesap… Özellikle belirtmek istediğim nokta ödediğimiz tutar değil, hizmet bedeli olarak alınan bu tutarın verilen hizmeti karşılamayışı.Olumsuz bir yorum olduğu için yayınlanır mı bilmiyorum ama kurumun konuyu bilmesini isterim ve gideceklerin önceden bu konu hakkında en azından bilgisi olmasını.Ece (13.12.2010)


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s